Узголів'я ліжка – елітна зона декору спальні

Узголів'я ліжка – елітна зона декору спальні

Ліжко – цариця будь-якої спальні. Саме вона завжди стає центральним елементом цієї кімнати, задає дизайнерський напрямок у подальшому оформленні приміщення і створює настрій в ньому. А це означає, що вибір моделі, варіант розміщення та оформлення узголів'я ліжка повинні бути зроблені бездоганно. Окрему увагу варто приділити і підбору текстилю.

Мова про декорі узголів'я може вестися тільки в тому випадку, коли ліжко планується приставити їм впритул до стіни, але для наших інтер'єрів таке розташування і сьогодні залишається найпоширенішим. Ну не звикли ставити ми свої ліжка посеред кімнати! Можливо, іноді і хотіли б, але відверто обмежені в площах. Деякі намагаються відтворити у спальні щось оригинальненькое і повертають ліжко узголів'ям до вікна. З декоруванням зони узголів'я в цьому випадку проблем не виникає, тому що цілком достатньо красиво оформити віконний простір якісним текстилем.

Узголів'я може йти в комплекті з ліжком або бути виготовленим окремо, відповідно, вона буде мати різний вигляд. Існує певна класифікація подібних виробів, у якої виділяють:

Стаціонарні головах. Вони є невід'ємною складовою конструкції ліжка. Їх не можна зняти або замінити, не порушивши цілісності каркаса. А ось декоративне оформлення їм не протипоказане.

Навісні головах. Вони купуються окремо або робляться на замовлення. Їх можна кріпити як до каркаса ліжка, так і на стіну. Спосіб кріплення в даному випадку абсолютно не впливає на їх декоративні якості і функціональність.

Приставні головах. Ці моделі являють собою окремий елемент меблів. У ролі приставного узголів'я може виступити ширма або модульний шафа. Такі типи узголів'я не мають обмежень по функціональності, висоти, об'єму і конструкції.

Як і навісні, приставні узголів'я відрізняються від стаціонарних своєю мобільністю. Це означає, що втратило вигляд або обридле своїм оформленням узголів'я ліжка може бути замінено у будь-який момент нових чи взагалі прибрано. Об'єднуючим фактором для всіх типів узголів'я є неймовірне різноманіття прийнятих конструкцією форм. Найбільший попит фіксується на фігурні, напівкруглі і прямокутні форми.

Популяризація мінімалістичного стилю сприяла входженню в ужиток високих і низьких ліжок без спинок. Якщо таке ложе просто присунути узголів'ям до стіни, то оформлення останній може сильно постраждати. В затишній спальні завжди хочеться проводити більше часу, тому в ліжку частенько сидять, заглибившись у читання книги або дивлячись телепередачу. При цьому дуже зручно спиратися на головах, звичайно ж, якщо таке є.

Якщо спинки немає, то доводиться спиратися об стіну, а значить, зовсім скоро вона засалится і зітре. Той же ефект справлять на стіну притулені до неї подушки. Що робити? Є два способи вирішення питання. Перший – не присувати ліжко впритул до стінової поверхні, другий – зробити узголів'я.

Навіть якщо у Вашого ложа є узголів'я у вигляді високої красивою спинки, це теж не означає, що його можна просто присунути до стіни і на цьому завершити декор спального інтер'єру.

Справа в тому, що в спальних кімнатах потрібно декорувати стіну, яка знаходиться за узголів'ям, ефектно виділяючи її поверхня із загального простору.

Дуже непогано з цим завданням справляється метод комбінованого оформлення стін, при якому в роботі використовуються колірні і/або фактурні композиції. Можна в оформленні стіни зіграти на контрасті кольорів, скомбінувати на ній візерунки з шпалер, а можна піти більш радикальним шляхом і оформити її поверхня матеріалом, в корені відрізняється від основного декору.

Рубрики: