Психологічна естетика синьою спальні

Психологічна естетика синьою спальні

Інтер'єри спальні – невичерпний простір для натхнення. Цю кімнату можна оформляти практично в будь-якому стилі, головне, щоб отримана в результаті обстановка відповідала основним функціональним призначенням приміщення – відпочинку. Роздумуючи над тим, яким зробити фон, придивіться до синього кольору, який активно рекомендують для спалень дизайнери, лікарі і психологи. Він не просто красивий, він реально може зцілювати і омолоджувати. Багатьом здасться, що синя спальня, в умовах нашого, і без того не дуже спекотного клімату, — не найкраще рішення для домашнього інтер'єру, але з цим варто посперечатися. Познайомтеся з зібраними в статті, факти і ви зрозумієте, що цей колір у спальні більш ніж доречний.

Синій символізує простір, чистоту, тишу і спокій. Про таку атмосферу в спальні можна тільки мріяти. До того ж цей колір багатий відтінками, кожен з яких наділений певним оптичним ефектом. Більше світла частина спектру завжди візуально збільшує об'ємність простору. Тому ці тони — справжня знахідка для дизайну маленьких приміщень. Темна частина спектру, навпаки, його стискає, а значить, без цих тонів не обійтися у великих просторих спальнях. Кілька приглушивши яскравість освітлення, і зблизивши стіни, вони дійсно зможуть зробити кімнату затишною.

Синій колір в нашій пам'яті міцно пов'язаний з морем, тому без його участі немислимо уявити стильний морський інтер'єр. Прагнучи його відтворити, приміщення щедро обставляють тематичними елементами, а на стіни додають білі смужки. Найчастіше подібний декор вибирають романтики. У такий синій спальні завжди панує релакс.

Активним і життєлюбним людям класична морська стилістика може здатися дещо нудною, тому їм варто додавати в інтер'єр яскраві акценти в коралових або червоних тонах.

Взявши на озброєння синій колір, можна відтворити в спальні розкішне буяння тропіків. Якщо правильно підібрати колірні комбінації, то інтер'єр вийде легким, сонячним, сповненим поривами морського бризу. Посилювати ефект буде присутність живих рослин, особливо декоративних пальм. В обстановку раціонально включати плетені меблі, бамбукові елементи декору і дрібнички, що нагадують про красу моря.

Оригінально сприймається в спальні темно-синій колір. Він асоціюється з ніччю і цю асоціацію цілком можна взяти за основну ідею декору. Додати ночі глибину допоможуть комбінації з чорним, фіолетовим, коричневим і сріблястим. Стеля, в цьому варіанті синьою спальні, теж може імітувати зоряне небо. Чарівну магічну атмосферу ночі по достоїнству оцінять закохані пари.

Найсміливіших підкорить божевільний, але не позбавлений родзинки, варіант комбінації насичено синіх стін з білосніжним стелею, шторами і постільною білизною. Кожного разу, лягаючи в ліжко, ви будете готуватися, не просто заснути, а відкривши спрагле пригод свідомість, відправитися на бригу, подорожувати по океанічних просторах. Наявні в декор дзеркала і меблі дерев'яні, лише додадуть йому антуражу.

Для мрійників на тлі синіх стін можуть поплисти хмари. Легкість ідеї допоможе підкреслити ліжко, заправлена в тон хмар, білизною.

Рубрики: