Поради дизайнера як оптимальним чином облаштувати інтер'єр вітальні-спальні

Поради дизайнера як оптимальним чином облаштувати інтер'єр вітальні-спальні

Відмінною особливістю більшості сучасних квартир є невелика житлова площа. Що цілком закономірно, якщо врахувати дуже високу вартість нерухомості у великих містах. Але навіть у таких обмежених умовах людям примудряються розмістити всі необхідні функціональні приміщення. Адже кожному хочеться, щоб його навіть невеликій квартирці була спальня, вітальня, їдальня, гардероб і навіть робочий кабінет.

Відмінним виходом із ситуації стане поєднання в межах однієї кімнати декількох функціональних зон. Так, прямо в передпокою можна розмістити гардеробну, в спальній кімнаті відвести трохи місця під робочу зону або прямо у вітальні виділити куточок для обіднього столу. Варто відзначити, що в наших умовах дуже часто поєднують інтер'єр вітальні та спальні, причому вдається це зробити навіть у невеликих за площею кімнатах. Саме про всі нюанси такого союзу ми зараз з вами і поговоримо.

Щоб без зайвих витрат об'єднати вітальню зі спальною достатньо лише придбати розкладне крісло або диван. Таким чином вдень ви зможете приймати в кімнаті гостей або ж просто проводити час у колі сім'ї, а перед сном просто розкладіть свої меблі щоб отримати комфортне спальне місце.

Однак, при наявності фантазії, грошових коштів і площі ви зможете створити такий інтер'єр вітальні спальні, який би передбачав наявність декількох досить зручних повноцінних зон.

Для створення такого універсального інтер'єру доведеться попрацювати, але головне не забувати про деякі правила, завдяки яким приміщення вийти красивим і функціональним. Тільки так можна впоратися з нелегким завданням створення гармонійного і цілісного інтер'єру вітальні спальні.

Дизайнери рекомендують перш ніж створювати настільки універсальний інтер'єр визначитися з тим, де саме у приміщенні буде знаходиться та чи інша зона. Для цього слід подумки поділити кімнату на дві частини, кожній з яких властиві свої функції.

Оскільки в спальні ми зазвичай уединяемся від зовнішнього світу і відпочиваємо, то цю зону краще розташувати у віддаленій частині приміщення. При цьому ні в якому разі спальня не повинна бути прохідною, щоб досягти цієї мети досить просто розташувати її на максимальному віддаленні від входу в глибині кімнати. Також рекомендується, щоб в спальну зону потрапляв природний світ, для цього розмістіть її у вікна. Причому якщо в кімнаті лише одне вікно, то слід саме спальні відвести у нього місце.

А ось до простору вітальні в інтер'єр вітальні-спальні декоратори пред'являють не настільки жорсткі вимоги. Для даної зони можна виділити велику частину приміщення, так і обмежитися скромним куточком. При цьому якщо висвітлення цієї зони недостатнє, то слід встановити один або декілька додаткових джерел світла.

Якщо число мешканців квартири менше, ніж кількість кімнат, то це просто чудово. Адже всі можуть без проблем усамітнюватися у себе в кімнаті, а при необхідності можна всією родиною зібратися у вітальні. Однак, у більшості вітчизняних сімей все з точністю до навпаки, тому не рідко доводиться вдаватися до різних хитрощів, щоб зробити квартиру хоч трохи функціональніша.

Дизайнери приміщень розробили не мало способів, за допомогою яких можна гармонійно розділити кімнату на функціональні зони. Наприклад, найпростіший варіант — це спорудити перегородку з гіпсокартону. Але це не саме вдале рішення, адже так приміщення візуально стане менше, та й інтер'єр буде виглядати дещо скуто.