Ліжко під стелею – нове слово в оформленні інтер'єру

Ліжко під стелею – нове слово в оформленні інтер'єру

Невелика однокімнатна квартира, як відомо, володіє малими габаритами. Для сім'ї з декількох чоловік такі умови проживання не завжди є комфортними. Щоб якось вирішити проблему раціональності простору, можна організувати спальні місця зручніше, тобто встановити свою або дитяче ліжко під стелею.

Таким чином, місце під ліжком знизу буде вільним. Тут з'являється можливість поставити диванчик, софу або письмовий стіл. Непоганим варіантом для зберігання речей стане шафа, який також розміститься під ліжком. Але якщо немає потреби заповнення даного простору, тоді його можна просто не захаращувати і залишити вільним.

Ще один з варіантів грамотного розміщення під спальним місцем – облаштування невеликої вітальні. Тут можна встановити крісла зі столиком, провести освітлення під нижньою поверхнею ліжка або поставити торшер. Щоб надати такого простору затишну атмосферу, можна виконати декор стін за допомогою тканини, спадаючої красивими складками зі стіни або нижній частині ліжка. Тоді у Вас вийде незвичайна кабінка для відпочинку.

Малогабаритна квартира не має достатнього простору, тому у мешканців виникає проблема оптимального використання наявної площі. Погодьтеся, хочеться, щоб у будинку було все необхідне для повноцінного проживання: вітальня і спальня, а також місце для роботи (особистий кабінет). Виникає природне запитання: яким чином все це об'єднати і створити органічний простір для відпочинку та розваги?

грамотна оптимізація простору: під сталевим місцем знаходиться робоча зона, а полиці виконують роль сходинок

Багато мешканців виходять з положення, купуючи звичайний диван, завдяки якому спальне місце можна розкласти і зібрати по необхідності. Але розкладний диван не замінить двоспальне ліжко з ортопедичним матрацом, на якому можна повноцінно відпочити.

Можна було б вирішити проблему нестачі житлової площі, якщо б стелі багатоповерхівок будували вище на метр. Тоді вийшло б дві кімнати в два яруси зі сходовими прольотами, як це практикують у європейських будинках – кондомініумах. Але в нашій країні, на жаль, таке облаштування зараз є лише мрією...

Проблема нестачі простору малогабаритних квартир вже давно зацікавила дизайнерів. Але поки ніяких особливих зрушень у цьому напрямку не передбачається, хоча й з'явився один вихід з такої ситуації. Це ліжко під стелею, яку можна піднімати нагору й опускати вниз легким рухом руки, практично без зусиль. Також є зручна ліжко-горище, як для дорослих, так і для дітей. У ній є сходи для підйому наверх, до місця відпочинку.

Дизайнери інтер'єрів все більше стали приділяти увагу розробці нових моделей ліжок, з допомогою яких можна значно збільшити простір житлових приміщень.

Ліжко під стелею буває рухомий, завдяки напрямних рейках. У будь-який час, по команді, вона піднімається або опускається вниз. До всього цього конструкцією можна керувати за допомогою електронного пульта, натиснувши одну кнопку.

В квартирі з досить високими стелями є можливість встановити спальне місце на жорстких напрямних. Завдяки цьому, воно постійно знаходиться на одному фіксованому рівні і до нього необхідно обладнати сходи для підйому.

Така сходи в квартирі може служити тренажером для занять спортом в якості "шведської стінки". Навіть якщо встановити її низько, сходи підійде для простих вправ на розтяжку і гнучкість.

Конструкція ліжка під стелею буває декількох різновидів. Більшість мешканців вже звикли називати такі ліжка горищем, тому що нагорі можна не просто відпочивати, але й грамотно планувати вільну житлову площу.

Рубрики: